Caneco Susuz Üretim Teknolojileri

Dünyanın ilk geri dönüştürülmüş süblimasyon transfer kağıdını ürettik!

Uzun yıllar tekstil sektöründe faaliyet gösteren Canapa Kağıt Teknolojileri ve Natura Tekstil iştiraki ile kurulan CANECO 2020 yılında faaliyete başlamıştır.

Canapa Kağıt Teknolojileri, 40 yılı aşkın süredir Türkiye’nin kâğıt sektörünün öncü kuruluşlarından biri olarak faaliyet göstermektedir. Canapa, kâğıtla ilgili birçok yeni ürünün üretilmesi ve sektöre kazandırılmasında başrol oynayarak kâğıdın ülkemizdeki gelişen tarihinin en önemli mihenk taşlarından biri olmuştur.

2005 yılından bu yana tekstil sektöründe dijital inkjet baskı makineleri için “Süblimasyon Transfer Kâğıdı” üretimini yapan Canapa, bu konuda dünya standartlarında üretim yapan Türkiye’nin tek, Avrupa’nın dördüncü kuruluşudur. Kâğıt üretimi ve kağıt hammaddeli ürünlerin işlenmesi ve üretilmesi konusundaki tecrübesi, en yeni teknolojiler ve sistemsel yapılanmış eğitimli personel ile Canapa, tekstil üreticilerinin kalite beklentilerini karşılayacak kalite ve üretim standartlarını sağlamaktadır.

Faaliyetine 1990 yılında tekstil, boya ve kimya sektöründe başlayan Natura Tekstil, 2006 yılında dijital tekstil baskısına geçene kadar I.C.I, Zeneca, Basf, Dystar, Ciba Geigy, Eurodye CTC, SF Dyes, HCH firmaları ile tekstil boya ve kimyası konusunda faaliyet gösterdi. 2006 yılında tekstil dijital baskı faaliyetine önce dijital baskı boyalarının satışını yaparak başlayan Natura Tekstil, daha sonra fason dijital baskı atölyesi ile Türkiye’de kumaşa dijital baskı yapan ilk firmalardan biri oldu. Dijital tekstil baskısındaki serüvenine 12 yıl boyunca MS Italy temsilcisi olarak devam eden Natura, pek çok yenilikçi makinelerin geliştirilip üretilmesinde aktif rol oynadı. Natura, tekstil yaş işlentileri ve tekstil dijital baskı konusundaki uzun yıllara dayanan tecrübelerini paylaşmak için farklı ortamlarda eğitimler vermeye ve bilgilerini internet sitesi üzerinden paylaşmaya devam eden Natura Tekstil, bunun yanında AR-GE’ye oldukça önem vererek, dijital baskı konusunda farklı dallarda inovasyon yatırımlarını sürdürmektedir.

Her iki firmanın uzun yıllara dayanan know-how’ının bir araya gelmesiyle “ECOLOGICAL PRACTICES & ECOLOGICAL RESULTS” sloganı ile yola çıkan CANECO, tekstil sektörüne ekolojik ve inovatif ürünler geliştirmeyi hedefliyor.

Yenilikçi, sürdürülebilir ve çevreci üretim misyonuyla kurulan CANECO, faaliyetlerine dünyanın ilk geri dönüştürülmüş süblimasyon transfer kağıdını piyasaya sunarak başladı. Tamamen geri dönüştürülmüş kağıtlardan üretilen CANECO SILVA geri dönüştürülmüş süblimasyon kağıt serisi, global tekstil ve hazır giyim firmalarının çevreye duyarlı ve sürdürülebilir politikalarına uygun üretilmiştir. CANECO SILVA geri dönüştürülmüş süblimasyon kağıdı, sürdürülebilir tasarım misyonuyla, dijital tekstil baskısında aynı kalitenin ve aynı fonksiyonun daha az çevresel etki ile sağlanması yolunda fikirler geliştirme vizyonundan hareketle yola çıkmıştır.

%100 geri dönüştürülmüş süblimasyon kağıdının yanı sıra, tekstil sektöründe pamuklu kumaşlara transfer baskı ile susuz üretim modelleri konusunda da Ar-Ge faaliyetlerine devam eden CANECO, sürdürülebilir üretim misyonuyla faaliyetlerini sürdürmektedir.

Misyonumuz

Doğaya Zarar Vermeyen Dijital Tekstil Baskısı

Geri dönüştürülmüş süblimasyon kağıdı kullanmak, %35 daha az su kirliliği, %45 daha az su kullanımı ve %74 daha az hava kirliliği sağlar.

Çevre Dostu Hammadde

SILVA, tamamen geri dönüştürülmüş kağıtlardan üretilerek, ağaçların kesilmesini önler ve fiziksel çevreye zarar vermeyen dönüştürülebilir kaynakları kullanır.

Geri Dönüştürülebilir Kaynak Kullanımı

CANECO, üretim sonrası ortaya çıkan atıkları çevreye zararsız ürünlere dönüştürmeyi veya geri kazanmayı hedefler.

Sertifikalı Üretim Prosesleri

CANECO, üretim sürecinde kullanılan hammaddelerin kaynağını takip etmeyi kolaylaştıran ve izlenebilirlik taahhüdü sunan belgelere sahiptir.

Susuz Üretim Teknolojileri

CANECO, tekstil üretiminin tüm süreçlerinde sürdürülebilir kaynak kullanımını teşvik ederek susuz üretim metotlarını hayata geçirmeyi hedefler.

Bize ulaşın

+90 212 671 30 95

CANECO ürünleri, sürdürülebilir tasarım misyonuyla, dijital tekstil baskısında aynı kalitenin ve aynı fonksiyonun daha az çevresel etki ile sağlanması yolunda fikirler geliştirme vizyonundan hareketle yola çıkmıştır.

Tüketicilerin ve tekstil üreticilerinin kullandığı ürünlerde, tedarik zincirinde sorumlu ürünlere, sürdürülebilir ürünlere ve şeffaflığa olan talebi artmaktadır. Caneco bu taleplere adil ve şeffaf üretim, sürdürülebilir üretim ve inovatif ürün vizyonuyla yanıt vermektedir.